Неділя, 06.07.2025, 12:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Мій сайт
Головна » 2013 » Червень » 29 » Як записувати фольклор
03:06
Як записувати фольклор

Опрацювання матеріалу
 Зібрані під час практики тексти переписуються в загальний зошит – щоденник.

Інформатори. Дуже важливо, щоб це були постійні мешканці населеного пункту. Бажано мати відеозаписи інформаторів, що може полегшити сприймання фольклорного твору. 

Фольклорний матеріал, зібраний під час практики, варто згрупувати за жанрами.  

Чистовий варіант щоденника разом із записами здається в архів кафедри.

   Практика проводиться за місцем проживання студентів на основі завдань, які вони отримали. При необхідності студент-практикант може отримати консультацію у керівника практики.

Документація по практиці

 

1 Студент-практикант повинен вести щоденник, у якому стисло описувати об”єм виконаної за кожен день роботи (зразок оформлення титульної та робочої  сторінок див. у додатку 1).

2. Зібраний матеріал оформляється відповідно до певних вимог у папку і після закінчення практики здається на  кафедру для перевірки (зразок оформлення титульної та робочої сторінок  папки див. у додатку 2 та 3).

3.Після проходження практики студент пише звіт довільного зразка  (у якому вказує, на якій території збирався фольклор, скільки екземплярів фольклорних матеріалів зібрав,  із якими проблемами зіткнувся, що корисного дала  практика, подає  свої пропозиції щодо  покращення  її  проведення),  і здає разом з іншою  документацією керівнику практики.

 

Звіт студента про практику

     Залік  по практиці проводиться на підсумковій конференції після оцінки зібраної та оформленої документації, її детального аналізу.

Відеозапис
 Здійснюючи запис мови інформатора, важливо створити природню обстановку, щоб техніка не заважала виконавцеві. Краще, якщо запис здійснюється удвох: один працює з технікою, інший - проводить бесіду-опитування (можна чергувати ці обов'язки). На початку роботи необхідно записати  дані про виконавця (п
різвище, ім'я, по батькові, рік і місце народження виконавця ), назву твору, побутову ситуацію, коли виконується цей твір. Паралельно цифровому запису слід вести запис "під олівець", зазначивши число і місце запису, номер пісні (чи іншого фольклорного жанру) і її назву, відомості про виконавця. Розшифрування тексту необхідно здійснювати в той же день, подаючи текст, перевірений за цифровими і "ручними" записами. 

Відеозапис слід проводити таким чином, щоб виконавці не зазнавали певних незручностей, пов'язаних із зйомкою. Запис доцільно здійснювати і в момент проведення бесіди, і в момент виконання творів. Якщо записуються танці, то обов'язково варто подавати фігуру танцівника повністю або крупним планом танцювальні рухи. Доцільною буде також зйомка панорами населеного пункту, де відбувався запис події.

Упорядкування фольклорних матеріалів
Тексти з усіма даними і коментарями відразу записують на окремих аркушах. Потім їх збирають за жанровою приналежністю в одну папку, нумерують і реєструють.

Переглядів: 1412 | Додав: Nachtigal2006 | Теги: запис фольклору | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz